Köpeğimi Neden Eğitmeliyim?

Köpek eğitiminin en temel amacı köpeğinizin sizi daha iyi anlayabilmesi ve sahibi ile olan iletişiminin güçlendirilmesidir. Bu nedenle köpek eğitiminden beklentilerinizin de bu yönde olması etik açıdan daha doğru olacaktır. Köpek eğitimi aynı zamanda köpeklerin asıl yaşam alanları olmayan evlerde daha uyumlu olmaları ve şehir hayatında diğer insanlarla iletişimlerinin sağlıklı bir seviyeye getirilmesi adına eğitim şarttır.

Köpek Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Köpek sahiplerinin büyük bir bölümü, köpeklerin ev içindeki davranışlarından şikâyetçidir. Özellikle ev içinde sürekli havlama, kötü davranışlar, itaatsizlik, yanlış tuvalet alışkanlıkları vb. konularda sahiplerini oldukça zorlu bir sürece sokan köpekler, temel eğitimler sayesinde uyumlu bir hale gelmektedir. Köpek eğitimi sayesinde:

  • Tuvalet alışkanlıklarının kazandırılması,
  • İletişim becerilerinin geliştirilmesi,
  • Anlama ve sezgi yeteneklerinin arttırılması,
  • Ev ortamına uyum sağlaması,
  • İnsanlar ve diğer hayvanlarla uyumunun arttırılması vb.

Birçok beceri köpeklere kazandırılmaktadır. Tüm bu beceriler köpek sahiplerinin köpekleri ile daha huzurlu ve uyum içinde bir hayat sürmesini sağlar. Köpeklerinizle iletişiminizi güçlendirmenin yanı sıra farklı eğitim programları ile köpeklerin kişi ve alan koruma eğitimlerinin alması da mümkündür.

Evde yavru köpek eğitimi için uygulanan yöntemler sayesinde köpeğiniz yetişkin olduktan sonra bile bu becerileri kullanması mümkün hale gelir. Özel eğitim metotları ile köpeklerin insanlarla her zaman uyum içinde olması sağlanmaktadır.

Köpekler Nasıl Eğitilir?

Köpek eğitimleri için uygulanan pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin bilinmesi kadar eğitimi veren kişilerin uzmanlığı ve tecrübesi de oldukça önemlidir. Köpek yürüyüş eğitimi, tuvalet eğitimleri ve koruma eğitimleri tamamen sizin köpeğinizden beklentilerinize göre temel itaat veya ileri itaat eğitimleri için verilmektedir. Eğitimli bir köpeğe sahip olduğunuzda köpeklerle karşı tutumunuzun değiştiğini kısa süre içinde görebilirsiniz.

Yorum Yap