İleri İtaat Eğitimi

İleri İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimin verilmesinin ardından köpeklerinin becerilerinin üst seviyelere çıkarılmasını isteyen kişiler ileri düzey itaat eğitimlerini talep edilebilir. Köpek eğitimi temelde farklı aşamalarda gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle temel itaat eğitimine sahip olmayan bir köpeğin ileri eğitim alması söz konusu değildir. Köpeklerin temel itaat eğitimlerini almasının ardından komutları doğru yorumlaması ve uygulaması ancak ileri itaat eğitimi ile sağlanabilmektedir.

İleri itaat eğitimleri ağırlıklı olarak 9 – 12 ay arasındaki köpekler için uygulanır. Köpeklerin temel itaat eğitiminde gördükleri tüm eğitim komutları, benzer şekilde daha uzun süreli ve etkili biçimde gerçekleştirilmektedir. İleri itaat eğitiminin en temel kazanımlarından biri köpeklerin tasmasız olarak sizin komutlarınıza göre hareket etmesidir. Bu sayede köpekleriniz ile gezileriniz daha güvenli ve özgür bir şekilde gerçekleştirilebilir.

İleri İtaat Eğitiminin Kazanımları Nelerdir?

Köpeklerin temel itaat eğitiminden farklı olarak ileri itaat eğitimlerinde elde ettikleri en büyük kazanım tasmasız olarak komutlarınıza riayet etmesidir. Köpeğinizin istemediğiniz davranışları terk etmesi, kayıtsız şartsız size itaat etmesi ve özgür olmasına rağmen sahibine tam olarak teslim olması, ileri itaat eğitiminin temel kazanımları arasında yer alır.

İleri itaat eğitimi:

  • Tasmasız olarak komutlar uygulanır,
  • İçgüdüleri ve anlama becerileri geliştirilir,
  • Kötü davranışlar terk edilir,
  • Temel itaat eğitimi geliştirilir.

İleri itaat eğitimlerinden önce köpekler için temel itaat eğitimi verilmiş olması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ileri itaat eğitimi gerçekleştirilebilir.

İleri İtaat Eğitiminin Neden Önemlidir?

Köpeklerin eğitim alması köpek ve sahibi arasındaki ilişkinin geliştirilmesinde son derece önemlidir. Komutlarınızı anında algılayarak, siz istemeden verdiğiniz komutu asla terk etmemesi ileri itaat eğitimi ile sağlanır. Bu yönüyle köpek ve sahibi arasındaki diyalog ileri itaat eğitimin sağladığı en temel faydalardan biridir.

Yorum Yap