Bodyguard Eğitimi

Bodyguard Eğitimi

Köpekler günümüzde temel içgüdülerini büyük ölçüde kaybetmişlerdir. İçgüdüsel olarak köpekler sahibini, ailesini ve bulunduğu alanı korumak için birçok farklı beceriye sahiptir. Bu becerileri zaman içinde zayıflayan köpeklere yeniden koruma eğitimi verilerek kişiye karşı gelecek tehditler için köpeklerin davranışları ortaya çıkarılır. Her köpek koruma eğitimi için uygun olmayabilir. Genellikle güçlü karakter özelliklerine ve genetik olarak yatkınlıklarına göre köpeklerin bu bodyguard eğitimine alınması eğitim başarısını arttıracaktır.

Köpeklere bodyguard eğitimi vermek için köpek karakterinin tam olarak oturması gerekir. Bu nedenle eğitimler için genellikle ideal yaş 18 ay olarak belirlenmiştir. Koruma amacı ile yetiştirilen köpekler tamamen sizin komutlarınıza göre davranış özellikleri sergiler.

Köpeklerde Koruma Eğitiminin Avantajları

Koruma ve bekçilik amacıyla yetiştirilmek istenen köpekler, sahiplerine yüzde yüz itaat eder. Koruması gereken kişiye karşı gelen tüm tehditleri bertaraf etmek için tehlikeyi sezdiği anda köpekler komutları uygulamaya başlar. Size karşı kötü niyetli yaklaşım sergileyen kişiler için köpeğinize vereceğiniz komutlar ile ısırma, bırakma, saldırma, durma vb. tüm komutlar kontrol edilebilir.

Size karşı saldırmaya geçen unsuru ısırmasının ardından siz aksi yönde komutu vermediğiniz takdirde serbest bırakmaz. Köpeğiniz size karşı tam sadakatle davranış sergilerken olası düşmanlar için güçlü bir saldırı ve savunma gerçekleştirir.

Köpek Koruma Bodyguard Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpek eğitimleri sırasında birçok farklı teknik uygulanır. Tamamen eğitmenin becerilerine göre değişiklik gösteren bu eğitimler, köpek ve sahibi arasındaki bağların güçlendirilmesinde etkili bir rol oynar. Köpekler için koruma eğitimi verilirken öncelikli hedef köpeğin dış etkenlere karşı tüm algılarının açılması ve sezgilerinin kuvvetlendirilmesidir.

Koruma eğitimi sırasında:

  • Saldırı,
  • Savunma,
  • Sezgi becerilerinin geliştirilmesi,
  • Komutlara tam itaat vb.

Birçok beceri köpeklere kazandırılarak koruma için gerekli tüm becerileri geliştirilir.

Yorum Yap