Alan koruma eğitimi

Alan Koruma Eğitimi

Köpekler oldukça uzun bir süredir bekçilik ve koruma görevleri ile kullanılmaktadır. Köpekler için 18 aydan sonra verilen bu eğitim, her köpek için tavsiye edilmez. Bunun için köpeğin kişiliği son derece önemlidir. Alan koruma eğitimi ile köpeklerin tüm kabiliyetleri geliştirilerek bekçilik eğitimi için gerekli kazanımlar sağlanır. Alan koruma eğitiminde köpeklere birçok farklı beceri kazandırılır. Bu eğitimlerde temel hedef köpeklerin hali hazırda doğasında yer alan koruma içgüdülerinin canlandırılması ve geliştirilmesidir.

Köpeğin koruma hizmeti vereceği alan için olası tehditleri algılaması ve gelen tehditlere karşı savunma mekanizmasını devreye sokması için alan koruma eğitimi oldukça önemlidir.

Köpeklerde Alan Koruma Eğitiminin Kazanımları

Alan koruma eğitimi alan bir köpek bulunduğu alanı; ev, işyeri, bahçe, sokak vb. tüm dış tehditlere karşı koruması için birçok beceri kazanır. Alan koruma eğitiminde köpek sahibinin talepleri doğrultusunda ekstra farklı yetkinliklerin köpeklere kazandırılması da mümkündür. Bu eğitim sayesinde dışardan gelen tüm tehditlere karşı köpekler havlayarak tehlikeleri ilk etapta uzaklaştırmayı öğrenir.

Köpeğin koruma sınırları içine giren olası bir tehdide karşı köpek tek başına kalmışsa bu kez hedefe yönelik eğitimde öğrendiği komutları uygulamaya başlar. Bu sayede koruma bölgesine giren unsurlar köpeğiniz tarafından kısa süre içinde etkisiz hale getirilir. Köpeğim alan koruma yapmıyor, koruma becerileri köpeğe nasıl kazandırılır gibi sorular için verilecek en doğru yanıt uzman yardımı almanız olacaktır. Koruma eğitimleri köpeklere sadece uzman eğitmenler tarafından verilebilir.

Alan Koruma Eğitimi Fiyatları

Köpeklerin bulunduğu alanı çevresel tehditlere karşı koruması, size anında haber vermesi ve söz konusu tehdit unsurunu ortadan kaldırması için alan koruma eğitimi alınması şarttır. Köpek koruma eğitimi fiyatları köpeklere kazandırılacak bu eğitimlere göre değişiklik gösterecektir.

Yorum Yap